قالب وردپرس

کمبود ۱۳۰۰ پرستار در استان یزد

کمبود 1300 پرستار در استان یزد

کمبود ۱۳۰۰ پرستار در استان یزد

کمبود ۱۳۰۰ پرستار در استان یزد

 

به گزارش خبری  شهرالکترونیک یزد  به نقل از  یزدرسا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در مصاحبه با یزدرسا، با اشاره به اینکه این استان قطب پزشکی جنوب و جنوب شرق کشور محسوب می‌شود گفت: از نظر سطح‌بندی خدمات درمانی، استان یزد اعم از شهر یزد و شهرستان‌ها با کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص مواجه نیست و صرفاً در رشته‌های فوق تخصص جراحی تراکس و جراحی عروق کمبود داریم که در حال تامین است.

علی دهقان با بیان اینکه چهار هزار و ۶۵۲ پزشک در استان داریم افزود: بر اساس گزارش نظام پزشکی تعداد ۲ هزار و ۹۹ پزشک عمومی، ۸۴۳ متخصص و فوق تخصص،  هزار و ۳۰ دندان پزشک و ۶۸۰ داروساز، تا پایان سال ۹۵ در یزد خدمت رسانی داشته‌اند.

وی در تشریح تعداد پرستاران استان یزد اظهار کرد: تعداد ۶۴۱ پرستار مرد و هزار و ۶۶۴ پرستار زن در بیمارستان های دولتی یزد و تعداد ۲۹۲ مرد و هزار و ۲۱۲ زن در بیمارستان های خصوصی حضور دارند که در مجموع ۳ هزار و ۵۱۷ پرستار در بیمارستان‌های استان یزد حضور دارد.

دهقان با بیان اینکه تعداد هزار و ۷۰۳ تخت فعال در بیمارستان‌های دولتی و ۹۸۲ تخت در بیمارستان های خصوصی است اذعان کرد: با توجه به تعداد تخت‌های فعال در بیمارستان‌ها استان یزد چهار هزار و ۸۳۳ پرستار نیاز دارد که در این زمینه با کمبود هزار و ۳۱۶ پرستار در استان یزد مواجه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید