قالب وردپرس

استفاده بسیار محدود از تلفن‌های همگانی در یزد/ امسال ۲۹ هزار کارت تلفن در سطح استان توزیع شد

استفاده بسیار محدود از تلفن‌های همگانی در یزد/ امسال 29 هزار کارت تلفن در سطح استان توزیع شد

استفاده بسیار محدود از تلفن‌های همگانی در یزد/ امسال ۲۹ هزار کارت تلفن در سطح استان توزیع شد

استفاده بسیار محدود از تلفن‌های همگانی در یزد/ امسال ۲۹ هزار کارت تلفن در سطح استان توزیع شد

 

به گزارش خبری شهر الکترونیک یزد  به نقل از  یزد رسا،‌ با گسترش دسترسي مردم به تلفن همراه و اينترنت پهن باند موبايل، بازار تلفن هاي همگاني که روزی در جای جای شهر خودنمایی می کرد از رونق افتاده است.

در ایران اولین تلفن همگانی در دهه چهل نصب شد که این تلفن‏ها از نوع هندلی بودند که چند سال بعد به تلفن‏‌های سکه‌‏ای تبدیل شدند. در سال ۷۹ نیز اولین نسل تلفن‏های کارتی عرضه شد که مردم از این تلفن‏‌ها استقبال کردند، چراکه به‏‌همراه داشتن یک کارت تلفن به‏ مراتب راحت ‏تر از حمل یا تهیه چند سکه‏ بوده است.

رئیس اداره روابط عمومی مخابرات منطقه یزد  ،  در رابطه با وضعیت تلفن های همگانی در سطح استان گفت: امروزه با وجود گسترش استفاده از تلفن همراه که ضریب نفوذ آن از در استان از ۱۱۰ درصد هم گذشته، تعداد کمی از مردم از تلفن های همگانی استفاده می‏کنند، به نحوی که به طور میانگین روزانه تنها به صورت محدود مکالمه انجام می شود و حتی برخي از اين دستگاه ها براي چند روز يکبار هم استفاده نمي شود.

عبدالمجید معنوی افزود: در حال حاضر در شهر یزد ۱۶۵ تلفن همگانی رایگان شهری در ورودی و خروجی های شهر از جمله ترمینال‌های مسافرتی، ایستگاه راه آهن، فرودگاه ، همچنین ۴۹۹ تلفن کارتی و ۹۲ تلفن کابین راه دور در سطح شهر نصب می باشد.

وی اظهار داشت: حدود ۷۰ دستگاه تلفن همگانی در زندان ها وجود داشت که از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری به انجمن حمایت قوه قضاییه واگذار شد.

رئیس اداره روابط عمومی مخابرات منطقه یزد در رابطه با درآمد و هزینه های نگهداری کیوسک‌های تلفن همگانی گفت : هزینه نگهداری یک خط تلفن همگانی، ماهیانه ۷ هزار و ۵۰۰ تومان برای هرخط است که به مراتب از میزان درآمد آن کمتر است.

وی عنوان کرد با کاهشي که در تعداد تلفن هاي عمومي در استان صورت گرفته، و نیز نسبت به جمعیت شهری استان که حدود ۶۲۳ هزار و ۳۸۲ نفر می باشد ضريب نفوذ به ازاي هر ۱۰۰۰ شماره معادل۴۸/۱ می باشد.

معنوی از دیگر مسایل مرتبط با تلفن‌های همگانی را کمبود ودشواری مردم در دسترسي به کارت های تلفن بیان کرد و افزود: به بهانه هاي مختلف بر سر راه دسترسي مردم به اين کارت ها موانع متعددي قرار گرفته که از ابتدای سال ۹۶ تا کنون بالغ بر۲۹ هزار کارت تلفن درسطح استان توزیع شده است که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده این مشکلات کاهش یابد.

وی در ادامه افزود: مشترکین می توانند برای تهیه کارت تلفن در شهر یزد از شرکت تعاونی الفجر مخابرات واقع در خیابان کاشانی مقابل بیمارستان بهمن و شهرستان ها در دفاتر مخابراتی مراجعه نمایند و همچنین در صورت مشاهده خرابی تلفن های همگانی با تلفن ۳۸۲۴۸۵۲۰ تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید