قالب وردپرس

پایان داعش، پایان مقاومت در منطقه نیست

پایان داعش، پایان مقاومت در منطقه نیست

پایان داعش، پایان مقاومت در منطقه نیست

 پایان داعش، پایان مقاومت در منطقه نیست  / مدیریت سیاسی نظامی ایران و بسیج مردمی موجب شکست داعش شد

 

کارشناس مسائل سیاسی گفت: سه عامل اصلی مرجعیت شیعی در عراق و سیاست‌گذاری‌های مقام معظم رهبری، به دست گرفتن مدیریت عرصه سیاسی و نظامی نبرد توسط ایران و حضور نیروهای بسیج مردمی حشدالشعبی عراق و مدافعان حرم موجب شکست داعش شد.

به گزارش گروه خبری یزد شهر الکترونیک به نقل از یزد رسا مدير كل سابق سیاسی و انتخابات استانداری يزد  با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت و  برچیده شدن داعش در عراق و سوریه،  با بیان اینکه موقعیت داعش مانند خانه عنکبوت سست و بی پایه بود، گفت: گروه تروریستی داعش از مزدورانی بودند که استکبار جهانی هر از چند گاهی در گوشه‌ای از دنیا به وجود می‌آورد و تا جایی که بتواند از آنها به نفع خود استفاده می‌کند.

مهدی تقوایی افزود: سه عامل اصلی مرجعیت شیعی در عراق و سیاست‌گذاری‌های مقام معظم رهبری، ورود به موقع ایران در این عرصه و به دست گرفتن مدیریت عرصه سیاسی و نظامی توسط ایران و حضور نیروهای جهادی و بسیج مردمی حشدالشعبی عراق و مدافعان حرم به ویژه شیعیان پاکستان در قالب تیپ ذینبیون، شیعیان افغانستان در قالب تیپ فاطمیون و … موجب شد داعش با وجود همه حمایت‎های مثلث شوم غربی- عبری- عربی شکست بخورد.

وی ادامه داد: ایران به محض به وجود آمدن داعش حضور خود را نشان داد و خط قرمزهای خود را اعلام کرد و با اعتمادی که دولت‌های عراق و سوریه به ایران داشتند، ایران کار مستشاری در حوزه نظامی و سیاسی این عرصه و مدیریت نبرد را به دست گرفت و تجربیات بسیار خوب ایران در هشت سال دفاع مقدس و  جنگ شهری با منافقین و … با مدیریت سردار سلیمانی به منصه ظهور درآمد  و این مدیریت واحد جبهه جنگ در پیروزی جبهه مقاومت نقش بسیار موثری داشت.

تقوایی خاطرنشان کرد: مرجعیت شیعی، حضور نیروهای مردمی و تشکیل بسیج مردمی در منطقه با توجه به تجربه ایران در تشکیل بسیج از عواملی بود که جلوی پیشرفت داعش را گرفت و فرجه زمانی مناسبی را به وجود آورد تا بهتر بتوان داعش را از عراق و سوریه حذف کرد.

وی با اشاره به پاسخ مقام معظم رهبری به سردار سلیمانی مبنی بر اینکه دشمنان با این شکست آرام نخواهند نشست و این توطئه را در بخشی دیگر از منطقه به جریان می‌افکنند، افزود: از سیاست‌های ثابت و راهبردی استکبار این است که منطقه ناامن باشد و اکنون که داعش در سوریه و عراق به اضمحلال رسیده و شکست خورده، استکبار در راستای سیاست‌های راهبردی خود برای ناامن کردن منطقه تلاش می‌کند.

این کارشناس برجسته مسائل سیاسی بحث‌های استقلال اقلیم کردستان و موضوع سعد الحریری در لبنان را از جمله موضوعاتی دانست که با هدف ناامن کردن منطقه دنبال می‌شود و افزود: نباید از مکر دشمن غافل شد، مطمئنا امریکا به هر طریقی به دنبال فشار بر منطقه خاورمیانه و نا امن کردن آن است تا در سایه این ناامنی به اهداف خود برسد.

تقوایی ادامه داد: همانطور که شاهد بودیم ترامپ و حتی دولت قبل از آن با حربه داعش، اقتصاد خود را به نوعی با فروش تسلیحات بسیار زیاد به کشورهای منطقه در سایه ایران هراسی و اسلام هراسی نجات دادند و و با وجود درگیری‌ها درمنطقه است که استکبار می‌تواند اقتصاد خود را سر پا نگه دارد و اسرائیل این جرثومه فساد را حفظ کند و مطمئنا سیاست‌های خود را ادامه خواهد داد و ما باید بدانیم پایان داعش پایان مقاومت و فعالیت جهادی در منطقه نیست.

وی راه برون رفت از سیاست‌های استکبار را اتحاد و انسجام داخلی و تفکر جهادی عنوان کرد و افزود: همه گروه‌های سیاسی با هر فکر و اندیشه‌ای که هستند در راستای امنیت ملی و دفاع از کیان ایران اسلامی باید متفق القول و هم نظر باشند و پشت سر رهبری حرکت کنند چرا که با رهبری مقام معظم رهبری در عرصه سیاست خارجی است که ما توانستیم موفق شویم.

دیدگاهتان را بنویسید